Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı Sözleşmesi (Üyelik Sözleşmesi, Çerez politikası, Kullanım ve hizmet koşulları)

1. Taraflar
(a) www.GaziantepUniversitesi.com internet sitesi adresimiz, tam site isminin (www.GaziantepUniversitesi.com'un) yanında kısaca (dokuzrenk, GaziantepUniversitesi.com) olarakta anılmaktadır.
(b) www.GaziantepUniversitesi.com internet sitesine kayıt olan internet kullanıcısı (üye, kullanıcı) olarak anılmaktadır.
(c) www.GaziantepUniversitesi.com internet sitesine kayıtlı kullanıcıların profillerinde referans kodu bulunur. Yeni kayıt olan kullanıcılar tavsiyede bulunan kullanıcının referans kodunu kendi profilinde aktif ederek hangi kullanıcının GaziantepUniversitesi.com'u tavsiye ettiğini belirtebilirler. Referans kodunu yeni kullanıcıların aktif etmesini sağlayarak, sadece GaziantepUniversitesi.com içerisinde geçerli yayın öne çıkarma gibi hizmetlerde kullanılabilen ve (₺)TL karşılığı bulunmayan 1 adet referans bakiyesi kazanırlar. Referans bakiyesi (drc, drc bakiyesi) olarakta anılmaktadır.

2. Sözleşmenin konusu ve bilgilendirme
(a) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi kapsamındaki kullanıcı sözleşmesinin amacı, GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olan üyelerin faydalanma şartlarının belirlenmesidir.
(b) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi ücretsiz kullanıma açıktır.
(c) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi içerisinde yayın öne çıkarma hizmetinden faydalanmak için referans bakiyesi kullanılmaktadır, referans bakiyesi sadece referans kodunu aktif eden yeni kullanıcılardan kazanılmaktadır. Drc bakiyesi(GaziantepUniversitesi.com sitesi referans bakiyesi) para ile satılmaz, referans bakiyesi sadece GaziantepUniversitesi.com sitesi içerisindeki hizmetler için geçerlidir ve (₺)TL karşılığı yoktur.
(d) www.GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olan herkes kullanıcı sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır, üyeliği silmiş veya silinen üyelerin sözleşmesi feshedilir.
(e) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin daha kaliteli bir ortam olabilmesi için, rahatsız edici paylaşım ve içerikleri destek veya şikayet et bölümlerinden bize bildirebilirsiniz.

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri
(3.1) Kullanıcı, öncelikle kendi isteği ile kayıt olduğunu, kayıt sırasında ve sonrasında verdiği profil hesabına ilişkin kişisel tüm bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu belirtir, bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeni ile uğrayacağı tüm zararları ve sorumlulukları kabul ve beyan eder.
(3.2) Kullanıcı, profil hesabını izinli veya izinsiz başka kişi yada kuruluşa veremez, üyenin profil hesabını kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından, ilgili üyenin profil hesabına karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı ilgili üyenin profil hesabı'nın sözkonusu izinsiz kullanımından kaynaklanan her türlü tazminat ve talep hakkı saklıdır.
(3.3) Kullanıcı, www.GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine (Hukuk kurallarının tümüne) bağlı kalmayı ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul eder ve üstlenir. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ilgili kullanıcıya aittir.
(3.4) Kullanıcı, www.GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanırken hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarını ihlal edecek şelilde kullanamaz. Ayrıca kullanıcı başka üyelerin GaziantepUniversitesi.com sitesini ve hizmetlerini kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virüs vb.) ve işlemlerde bulunamaz.
(3.5) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, paylaşılan (fotoğraf, resim, yazı ve video gibi) tüm içerikler, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel içerikleri ve görüşleridir, tüm içerikler görüş sahibini ilgilendirir. Bu görüş ve düşüncelerin GaziantepUniversitesi.com sitesi ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. İlgili üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı GaziantepUniversitesi.com sitesinin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
(3.6) Kullanıcının www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde paylaştığı içerikler toplumu ilgilendiriyorsa başkalarının da içinde bulunabileceği fotoğraf ve video gibi paylaşımlarda fotoğraf ve video da bulunan kişilerden izin alması gerekmektedir, bu sebepten dolayı oluşabilecek hak talebi, hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen içeriği paylaşan kullanıcıya aittir.
(3.7) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından, üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden GaziantepUniversitesi.com sitesinden tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.
(3.8) Kullanıcı, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen kullanıcıya aittir.
(3.9) Kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelerden bir yada birkaçını ihlal eden üye, kullanıcı sözleşmesi ihlali nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, GaziantepUniversitesi.com sitesini bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarının dışında tutacaktır. Ayrıca bu ihlal nedeniyle olayın, hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde GaziantepUniversitesi.com sitesinin ilgili üyeye, karşı kullanıcı sözleşmesine uymamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
(3.10) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde kullanıcının tüm içeriklerine ve profil hesabına müdahale etme, profil hesabını kapatma, profil hesabını askıya alma ve üyeliği ile birlikte tüm içeriklerini silme hakkı vardır. Kullanıcı GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olarak tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda GaziantepUniversitesi.com sitesinin hiçbir sorumluluğu yoktur.
(3.11) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin yazılım ve tasarımı kendi mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ile ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
(3.12) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi içinde veya dışında kendisini GaziantepUniversitesi.com sitesi yetkilisi olarak tanıtan, kişisel bilgilerinizi isteyen veya sizden bir talepte bulunan kişilere itibar edilmemeli, aksi halde karşılacağınız tüm sonuçlardan kullanıcı kendisi sorumlu olur. Bu durumlardan dolayı GaziantepUniversitesi.com sitesi sorumlu tutulamaz. Yetkililere ulaşmak için sadece profil girişi ardından yardım menüsünde bulunan destek bölümünü kullanın.
(3.13) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin iyileştirilmesine yönelik ve güvenli olmasını sağlamak amacıyla, yasal mevzuat çerçevesinde GaziantepUniversitesi.com sitesine erişmek için kullanılan internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, tarih ve saat gibi bir takım bilgiler kayıt altına alınmaktadır, kayıt sırasında ve şifre değiştirilmesi gibi önem taşıyan güncellemeler sıralarında bu bilgiler kaydedilir.
(3.14) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi üyenin kişisel bilgilerini yasal zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya GaziantepUniversitesi.com sitesine tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) üyenin ve GaziantepUniversitesi.com sitemizin aile hakları ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.
(3.15) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için, mevcut imkanlar dahilinde üst düzeyde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemi tedarik etmesi ve gerekli korumayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda kullanıcı, GaziantepUniversitesi.com sitesine girmesiyle kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarında kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.
(3.16) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi, genel anlamda site içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya GaziantepUniversitesi.com sitesinde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.
(3.17) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi kullanıcı sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekilde ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.
(3.18) Taraflar, GaziantepUniversitesi.com sitesine ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, Hukuk Mahkemeleri Kanunu Madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.
(3.19) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi kullanıcı sözleşmesi uyarınca, üyelerin kendisine kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme, şifre ve sıfırlama işlemleri için mail ve cep telefonlarına bilgilendirme, şifre ve sıfırlama işlemleri için SMS gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, söz konusu olan kullanıcı sözleşmesi onaylanmasıyla beraber bilgilendirme, şifre ve sıfırlama işlemleri için maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme, şifre ve sıfırlama işlemleri için SMS'lerin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır.
(3.20) www.GaziantepUniversitesi.com sitesindeki bilgilerin güncelliği, doğruluğu ve güvenilirliği konusunda tüm titiz çalışmalara rağmen oluşabilecek hatalardan dolayı GaziantepUniversitesi.com sitesi hiçbir taahhüt ve sorumluluk kabul etmez. GaziantepUniversitesi.com sitesinde bilgilerin kullanımı sonucunda veya teknik nedenlerle GaziantepUniversitesi.com sitesine ulaşılamamasından dolayı doğrudan veya dolaylı bir şekilde zarar doğması halinde, GaziantepUniversitesi.com sitesine hiçbir sorumluluk veya mükellefiyet yüklenemez.
(3.21) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi üzerinden paylaşılan fotoğraflar, mesajlar ve yayınlar kısaca tüm içerikler paylaşan kullanıcının mülkiyetindedir. Üyenin paylaştığı, fikri mülkiyet hakları kapsamında olan tüm içerikler için GaziantepUniversitesi.com sitesine dünya çapında geçerli, süresiz ve münhasır olmayan, telifsiz (Fikri Mülkiyet Lisansı) vermektedir. Fikri mülkiyet hakkı olan söz konusu içeriği kullanıcı sildiğinde (Fikri Mülkiyet Lisansı) sona ermiş olur, içerik silinir ancak içeriğin belirli bir zaman aralığı dahilinde yedeklenmesini ve kopyalanmasını kabul etmiş olur. (silinen içeriklere diğer kullanıcıların erişimi olmayacaktır.)
(3.22) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi üzerinde paylaşılan tüm içeriklerde toplum ahlakını bozan, kötüye kullanım veya rahatsız edici vb. herhangi bir durum görüldüğünde, GaziantepUniversitesi.com sitesinin içeriği sorgusuz silme hakkı bulunmaktadır. Silinen içerikler için referans bakiyesi harcanmış ise geri iadesi yapılmaz.
(3.23) Kullanıcıların www.GaziantepUniversitesi.com sitesi içerisinde yayın öne çıkarma gibi hizmetlerden yararlanabilmesi için profilinde referans bakiyesi bulunması gerekmektedir, referans bakiyesi para ile satılmaz, sadece üyenin referans olduğu kullanıcılardan elde edilir. Her bir referans için 1 referans bakiyesi kazanılır. Referans bakiyesinin GaziantepUniversitesi.com sitesi içerisindeki hizmetler dışında başka bir karşılığı yoktur. Site içerisinde drc bakiyesi olarakta anılan referans bakiyesi asla ₺(TL) olarak talep edilemez, başka hesaba aktarılmaz ve çekilemez, referans bakiyeleri için kullanıcı hiçbir şekilde hak talebinde bulunamaz.
(3.24) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde kategorilerde ve yayınlarda yapılan paylaşımlar tüm kullanıcılara açık olarak listelenir, profile özel yapılan paylaşımlar, paylaşım yapan kullanıcının arkadaşlarına açık olarak listelenir. bu alanların tamamında paylaşılan içerikler tüm sosyal platformlarda olduğu gibi herkesin (GaziantepUniversitesi.com sitesi dışındaki kişilerin bile) bu içeriklere erişip kullanmasına ve kullanıcıyla (üyenin adı ve profil resmiyle) birlikte ilişkilendirmesine, kullanıcının GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olarak tüm olasılıklara izin verdiği anlamına gelir.
(3.25) Kullanıcılar profil resmi yüklediğinde profil resmini tüm kullanıcılar görebilirler, profil resmi yüklendiğinde (Yüklenen resmin orjinal boyutunu küçülterek, kenarlarını kırparak ve ortalayarak sabit boyutta bir profil resmi yaparız) bu işlemlere profil resminizi yüklemek ile birlikte izin vermiş sayılırsınız. GaziantepUniversitesi.com sitesinde yaptığınız resim ve fotoğraf yüklemelerinde tüm görsellerin boyut ayarlanmasını sistem tarafından gerçekleştiririz görseller üzerinde yapılacak tüm işlemler için izin vermiş olursunuz.
(3.26) İnternet ortamındaki tüm görsellerde ve yazılarda olduğu gibi, bazen indir veya kaydet seçenekleri olmamasına rağmen tarayıcı üzerinden veya herhangi bir şekilde görsellerin ve yazıların indirilip, kullanılması, dağıtılması ve kopyalanmasının önüne geçilememektedir, profil fotoğraflarında, paylaşımlarda ve yayınlarda görsellerin ve yazıların indirilip, kullanılması, dağıtılması veya kopyalanması durumlarında tüm sorumluluk görselleri ve yazıları yükleyen kullanıcıya aittir, GaziantepUniversitesi.com sitesi, paylaşım platformu olarak kullanıcıya, önceden belirlenmiş izin verilen alanlarda kurallara ve şartlara uygun olduğu takdirde, paylaşmak istediği yazıları ve görselleri sergileme imkanı vermektedir. GaziantepUniversitesi.com sitesi olası hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. İnternet ortamında paylaşılan yazı ve görsellerin paylaşma amacı diğer kullanıcıların gösterimine sunmak olduğu için, olası durumları paylaşım yapan kullanıcının göz önünde bulundurması gerekir. Doğacak hiçbir sonuçtan GaziantepUniversitesi.com sitesi sorumlu tutulamaz.
(3.27) Oluşturulan profil hesabının gerçek kişiyi temsil etmediği durumlarda, başkalarının haklarını ihlal ettiği durumlarda, amaç dışı kullanım için açılmış olduğu durumlarda veya referans olmak için açılmış hesap olduğu tespit edildiği durumlarda tüm hesaplar kapatılır.
(3.28) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde güvenli hizmet verebilmek için ve web sitesi ziyaretiniz süresince sizi hatırlamak için geçici oturum çerezleri olarak bilinen (Session Cookies) kullanılmaktadır, bazı web tarayıcılar profil hesabından çıkış yapılmadan kapatıldığında bir süre daha oturum çerezlerini saklamaya devam eder ve GaziantepUniversitesi.com sitesinde oturum çerezleri zaman aşımı süresi dolduğunda oturum çerezleri silinir, genellikle web tarayıcınıza bağlı olarak web tarayıcınızı kapattığınızda veya profilinizden çıkış yaptığınızda oturum çerezleri silinir. Ayrıca sitemizde 3. taraf hizmet sağlayıcı (Google servisleri) çerezleri kullanılmaktadır, genel olarak ziyaret ettiğiniz sayfaları, siteleri ve aradığınız ürünleri analiz edip site deneyimini arttırmak ve kişiselleştirilmiş reklamları size sunmak için kullanılan çerezlerdir. GaziantepUniversitesi.com'a kayıt olarak çerez kullanımına izin vermiş olursunuz ve çerez politikasını kabul etmiş olursunuz.
(3.29) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi şimdilik sadece Türkiye'de bulunan GSM operatörlerine kayıt izini vermektedir. GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olurken kullanılan telefon numarası ve mail adresi kullanıcı tarafından değiştirilmemektedir, kayıt sonrasına sadece profil hesabının sahibi görebilmektedir. Kullanıcının telefon numarasını ve mail adresini değiştirmesi durumunda destek bölümünden yeni telefon ve mail adresi ile değiştirilmesini talep etmesi gerekir.Eğer kullanıcı kendine ait olmayan telefon veya mail adresi kullanırsa hesabının kapatılmasına sebep olur. Ayrıca meslek bilgileride dahil olmak üzere profilindeki tüm bilgilerin doğruluğundan sadece kullanıcı sorumludur, yanlış olması durumunda oluşabilecek tüm durumları ve sorumlulukları GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olarak kabul etmiş olur.
(3.30) www.GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanan kullanıcılar diğer üyelerin haklarına dikkat etmelidir, üyelerin kendi aralarında ve paylaşımlarda argo kelime kullanmaları kurallara aykırıdır. Görüntü bozukluğu oluşturan, topluma kötü örnek olan, tehlike oluşturan ve toplum ahlakına uymayan tüm görsellerin kullanımı yasaktır. Bu durumlar profil hesabının kapatılmasına veya silinmesine sebep olur, doğabilecek tüm hukuki ve cezai işlemlerden kullanıcı sözleşmesinde yer aldığı gibi paylaşımda bulunan kullanıcı sorumludur.
(3.31) www.GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanan üyenin kendini herhangi bir kuruluş, işyeri, web site veya şirketin yetkilisi olarak tanıtıp üyelerden birşeyler talep etmesi, eşya veya ürün alıp satması ve ticari amaçla işlem yapması yasaktır. Hiçbir şekilde yapılan işlemlerden GaziantepUniversitesi.com sitesi sorumlu tutulamaz, herhangi bir sebepten dolayı oluşabilecek tüm hukuki ve cezai işlemlerde tüm sorumluluk etkileşimde bulunan kullanıcılara (kısaca alan ve satana) aittir. GaziantepUniversitesi.com sitesi alışveriş veya ticari işlem sitesi değildir, dolandırıcılık yapılması yasaktır.
(3.32) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi üzerinde hakaret ve taciz kabul edilmemektedir, kullanıcıların ifade özgürlüğü diğer üyeleri rahatsız etmemelidir. Kişi veya kişilerin dinini, dilini, cinsiyetini, ırkını, milliyetini, etnik grubunu aşağılayıcı içeriklere, saldırgan davranışlarına, tehdit, taciz, özel yaşama ve kişilik haklarına saldırı gibi eylemlere izin verilmemektedir.
(3.33) Müstehcen içeriklere, cinsel istismar içeren, teşfik eden veya andıran içeriklere, cinsel eylemlerin sergilendiği görsellerin veya yazıların tamamına ve Türk Ceza Kanunu'na göre müstehcen sayılan içeriklerin tümüne izin verilmemektedir.
(3.34) Satışı veya kullanımı reçeteye bağlı her türlü ilaç ile uyuşturucu veya uyarıcı madde kapsamına giren ve bağımlılık yapan tüm maddelerin tanıtımı, pazarlanması, tavsiyesi, kullanımının kolaylaştırılması ve sağlık için tehlikeli madde temini mahiyetindeki içeriklere izin verilmemektedir.
(3.35) İnsanları intihara yönlendiren, teşvik eden, şiddet içeren içeriklerin kullanımına kesinlikle izin verilmemektedir. Dolayısıyla, her türlü insan veya hayvan yaralama, öldürme, parçalama, vahşet, kısaca insan psikolojisi açısından ciddi sakıncalar barındıran veya insanları intihara yönlendiren içeriklere izin verilmemektedir.
(3.36) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde silah veya patlayıcı madde yapımı, pazarlanması veya kullanımına ilişkin içeriklere izin verilmemektedir.
(3.37) Dolandırıcılık, hırsızlık, isyancılık, terörist ve terör yanlısı, örgüt, çete, mafya ve benzeri grublara üye kişi veya kişilerin GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanmasına izin verilmemektedir, bu kişi veya kişilerin GaziantepUniversitesi.com sitesi üzerinden haberleşmesi, plan yapması, propaganda yapması, eylemde bulunması veya içerik paylaşımında bulunması yasaktır.
(3.38) Yasadışı bahis, yasadışı bahise teşvik eden ve yasadışı etkinlikleri kapsayan içeriklerin paylaşımı yasaktır.
(3.39) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde yayın bölümünde bulunan çekiliş (yayını takip edenlere hediye var mı ?) özelliği tamamen yayını açan kullanıcı sorumluluğundadır. Takipçilerine hediye vermek isteyen kullanıcılar için hazırlanmış bir özelliktir. Yayını açan kullanıcı yayın sonunda çekiliş yaptıysa ve kazanan kişi veya kişilere hediye vermez ise bu durum sadece yayın sahibini ilgilendirir, tüm yayınlarda yayını kimin açtığını görebilirsiniz itibar kazanıp veya kaybetmek kullanıcıların kendi elindedir. Herhangi bir sebepten dolayı GaziantepUniversitesi.com sitesi sorumlu tutulamaz.
(3.40) Yasaların suç saydığı eylemleri öven, suça özendiren, haksız rekabete neden olan, illegal bilgisayar yazılımı dağıtan veya tanıtan, her türlü bilgisayar virüsü içeren tüm içeriklere izin verilmemektedir.
(3.41) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin geliştirilmesi amacı ile, kullanıcıların sundukları öneri ve görüşler için kullanıcılar hak talep edemezler.
(3.42) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi ücretsiz kullanıma açıktır ve tek kazancı reklamlardır. GaziantepUniversitesi.com sitesinin kendini geliştirmesi ve daha iyi hizmet verebilmesi için reklam gösterimi yapması gerekmektedir. Kullanıcıların reklam engelleyici eklenti vb. program kullanarak GaziantepUniversitesi.com sitesine giriş yapması yasaktır.
(3.43) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi sunduğu hizmetin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinden geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu servislerin sistemlerinde meydana gelebilecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda GaziantepUniversitesi.com sitesinin sunduğu hizmette bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda GaziantepUniversitesi.com sitesi hizmetin kesintisiz ve hatasız olması için gerekli önlemleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm önlemlere rağmen genel olarak oluşabilecek sonuçlardan GaziantepUniversitesi.com sitesi sorumlu tutulamaz.
(3.44) Kurallara uymayan üyelerin profil hesapları kapatılır ve duruma göre silinir. hesabın kapatılması, kullanıcının hukuki ve cezai işlemlerden kurtulabileceği anlamına gelmez, tüm sorumluluğun devam edebileceğini kullanıcı kabul etmiş olur, kapatılan veya silinen hesapların tüm içerikleri gerekli görülürse belirli bir zaman aralığında bekletilir veya silinir. Hesabı kapatılan veya silinen kullanıcı itirazda bulunamaz ve hiçbir hak talep edemez. Kullanıcılar herhangi bir sebepten dolayı GaziantepUniversitesi.com sitesinden şikayetçi olamazlar. Kapatılan hesapların tekrar açılması GaziantepUniversitesi.com sitesinin inisiyatifine bağlıdır, silinen hesapların tekrar açılması mümkün değildir ve talep edilemez.

4. Uygulanacak hukuk ve yetki
Söz konusu kullanıcı sözleşmesi uygulamasında, yorumlanmasında ve kullanıcı sözleşmesi dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. Kullanıcı, GaziantepUniversitesi.com sitesi olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arasında hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. Söz konusu sözleşme zaman içinde GaziantepUniversitesi.com sitesi tarafından tek taraflı güncellenebilir, kullanıcı GaziantepUniversitesi.com sitesine her giriş yaptığında güncellenmiş sözleşme maddelerini aynen kabul etmiş sayılacaktır. Kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelerden bir yada birkaçını ihlal eden üye, kullanıcı sözleşmesi ihlali nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, GaziantepUniversitesi.com sitesini bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarının dışında tutacaktır. Ayrıca bu ihlal nedeniyle olayın, hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde GaziantepUniversitesi.com sitesinin ilgili üyeye, karşı kullanıcı sözleşmesine uymamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır. Taraflar arasında yapılan kullanıcı sözleşmesi'nin yorum ve icrasından doğan ve karşılıklı müzakereler yolu ile halledilemeyen bütün uyuşmazlıklara T.C. İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

5. Sözleşmenin Feshi
Söz konusu kullanıcı sözleşmesi, üyenin üyeliğini iptal etme talebi onaylandığında veya GaziantepUniversitesi.com sitesi tarafından üyenin üyeliğinin iptal edilmesi durumunda sona ermektedir. GaziantepUniversitesi.com sitesi üyenin, kullanıcı sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda, üyenin üyeliğini tek taraflı olarak feshedebilecektir. Sözleşmenin feshedilmesi sonucu üyeliği feshedilen internet kullanıcısı GaziantepUniversitesi.com sitesine herhangi bir itirazda bulunamayacaktır ve herhangi bir hak iddia edemeyecektir.

6. Yasal sorumluluk
Kullanıcılar, GaziantepUniversitesi.com sitesine yükledikleri içerikten münferiden kendileri sorumludur. Kullanıcı sözleşmesinde yer aldığı gibi, belirtilen sınırlamaları aşan veya ihlal eden içeriğe sahip üyelere devlet, yargı makamları veya hak sahibi üçüncü sahışlar tarfından yönetilen tüm hukuki ve cezai yaptırımlardan bizzat üye sorumludur. Bu kapsamda GaziantepUniversitesi.com sitesi söz konusu içerikten veya ilgili şahıstan dolayı herhangi bir hukuki veya sözleşmesel sorumluluğu bulunmamaktadır.

7. Yürürlük
Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin kullanıcı sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve kullanıcı sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri kabul ettiği anlamına gelir.Söz konusu sözleşme üyenin kayıt olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

8. Çerez ("Cookie") Politikası​
(8.1) Çerez ("Cookie") nedir?
Çerez, web siteleri tarafından tarayıcınız aracılığıyla bilgisayarınıza, cihazınıza veya ağ sunucusuna kaydedilen küçük bir veri parçasıdır. Çerez, web sitesinin eylemlerinizi veya tercihlerinizi zaman içerisinde hatırlamasına imkân verir.
Çoğu web tarayıcısı çerezleri destekler; ancak, kullanıcılar tarayıcılarını belirli türlerde çerezleri veya özel çerezleri reddedecek şekilde ayarlayabilirler. Ayrıca kullanıcılar diledikleri zaman çerezleri silebilirler.

(8.2) Çerez ("Cookie") neden kullanılmaktadır?
www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde Çerez ("Cookie") kullanılmasının başlıca amaçları şunlardır:
(a) Genel kullanım amacı web sitelerin işlevselliğini ve performansını arttırmak amacıyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek için kullanılır.
(b)Kullanıcılara ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun, kişiye özel içerik ve reklam sunulması amaçlanmaktadır. Kullanıcının ilgisini çekmeyecek, gereksiz reklam gösterimine engel olarak web sitelerini kaliteli hale getirmektir.
(c) www.GaziantepUniversitesi.com sitesi üzerinde, kullanıcı tercihlerini daha doğru şekilde belirlemek amacıyla 3. taraf (Google servisleri) hizmet sağlayıcıların yerleştirmiş olduğu çerezler (GaziantepUniversitesi.com sitesi üzerinde bu servislere ait reklamlara erişilmesi halinde kullanılan çerezler) de kullanılabilir. Bu çerezler vasıtasıyla toplanan veriler, ziyaret edilen diğer siteler üzerinde kullanıcılara yönelik reklam veya içerik yerleştirilmesi amacıyla da kullanılabilecektir. Bu işlemler GaziantepUniversitesi.com sitesi ve iş ortaklarına ait sitelerde gerçekleştirilebilmektedir. Çerezler sayesinde servisler, kullanıcının belirlenen ilgi alanlarına özel içerik ve reklam sunabilmektedir, ayrıca GaziantepUniversitesi.com veya iş ortaklarına ait siteler dışında kullanıcı tarafından ziyaret edilen sitelere ilişkin bilgiler de işlenebilmektedir. Çerezler hakkında daha detaylı bilgi almak için GaziantepUniversitesi.com sitesinin kullandığı 3. taraf hizmet sağlayıcı (Google servislerinin) gizlilik politikası ve Google, çerezleri nasıl kullanır menüsünü inceleyebilirsiniz.

(8.3) Hangi türde çerezler kullanılmaktadır?
(a) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde kalıcı çerezler (Persistent Cookies olarak "Google servislerinin çerezleri") kullanılır. Kalıcı çerezler, ziyaret ettiğiniz aynı servisin (Google çerezlerinin) bulunduğu diğer sitelerde de sizi tanırlar, bu sayede ziyaret ettiğiniz sayfalara ve içeriklere göre ilginizi çekecek içerik ve reklamları size sunarlar. GaziantepUniversitesi.com'da kullanılan Google reklamlarının gösterimi, bu çerezler aracılığıyla sizi sunulurken kişiselleştirilmiş ve yararlı hale getirilmiş olur. Google sevisinin çerezlerinin temel amacı; Reklamları kullanıcılar için daha çekici, yayıncılar ile reklamverenler içinse daha değerli hale getirmektir.
(b) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde Google çerezleri dışında oturum çerezleri olarak bilinen (Session Cookies) kullanılır. Oturum çerezleri geçici çerezlerdir, bazı web tarayıcılar profil hesabından çıkış yapılmadan kapatıldığında bir süre daha oturum çerezlerini saklamaya devam eder ve GaziantepUniversitesi.com sitesinde oturum çerezleri zaman aşımı süresi dolduğunda oturum çerezleri silinir, genellikle web tarayıcınıza bağlı olarak web tarayıcınızı kapattığınızda veya profilinizden çıkış yaptığınızda oturum çerezleri silinir. Bu tür çerezlerin amacı ziyaretiniz süresi boyunca web sitenin düzgün ve güvenli çalışmasını sağlamaktır.
(c) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde ziyaret edenlerin sayıları gibi tüm istatistiksel verilerin toplanmasını bu şekilde sitelerin sunumunun ve kullanımının geliştirilmesini sağlar. Google, bu istatistiklere toplumsal istatistikler ve ilgilere ilişkin veriler eklemek suretiyle, kullanıcıları daha iyi anlamamızı sağlar. Bu türdeki çerezler analitik sonuçların üretimini sağlamaktadır.
(d) GaziantepUniversitesi.com sitesini kullanmakla, GaziantepUniversitesi.com geçici oturum çerezlerinin kullanımına ve 3. taraf hizmet sağlayıcı servislerin (Google servislerinin) cihazınıza kendi servis çerezlerini yerleştirebileceğini kabul etmektesiniz. Çerez politikasını GaziantepUniversitesi.com sitesine üye olarak kabul etmiş olursunuz.

(8.4) Çerez kullanımının engellenmesi ve çerezlerin silinmesi
Tarayıcınız aracılığıyla çerezleri engellemeniz veya silmeniz mümkündür, ancak bunları engellemeniz durumunda GaziantepUniversitesi.com sitesindeki bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz. Tarayıcınızın çerezleri yönetmenize olanak sağlayıp sağlamadığını öğrenmek için tarayıcı ayarlarınıza bakabilirsiniz.

(8.5) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinde 3. taraf hizmet sağlayıcıların kullandığı çerezler
(Google Adwords) https://support.google.com/ads/answer/2662922?hl=tr
(Google Analytics) https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

(8.6) www.GaziantepUniversitesi.com sitesinin kullandığı servisler ile ilgili konular
(Google reklamcılık hakkında) https://policies.google.com/technologies/ads?hl=tr
(Adsense reklamları hakkında) https://support.google.com/adsense/answer/7549925?hl=tr
(Google çerezleri hakkında) https://policies.google.com/technologies/cookies?hl=tr
(Google gizlilik politikası hakkında) https://policies.google.com/privacy?hl=tr

(8.7) Çerez kullanımı için tarayıcı ayarlarına ulaşma yöntemi
(Google Chrome) https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=tr
(Yandex) https://yandex.com.tr/support/browser/personal-data-protection/cookies.html#delete-all-cookies
(Mozilla Firefox) https://support.mozilla.org/tr/kb/Çerez%20Yönetimi
(Internet Explorer) https://support.microsoft.com/tr-tr/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies
(Opera) http://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/
(Safari) https://support.apple.com/kb/ph19214?locale=tr_TR​​​​​​​
(Diğer) Listede olmayan bir tarayıcı kullanıyorsanız, tarayıcınızın internet sitesinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.


9. Dikkat edilmesi gerekenler
Emniyeti, güvenliği ve kaliteyi arttırmak için kullanıcılara düşen görevler vardır.
Birden fazla hesap kullanılması yasaktır, telefon ve mail adresleri bir hesap için kullanılabilir.
GaziantepUniversitesi.com sitesi şimdilik sadece Türkiye'de bulunan GSM operatörlerine kayıt izini vermektedir.
GaziantepUniversitesi.com sitesine kayıt olurken kullanılan telefon numarası ve mail adresi kullanıcı tarafından değiştirilmemektedir.
Paylaştığınız içeriklerin toplum ahlakını bozan, yasadışı etkinlik içeren ve rahatsız edici içerik olmamasına dikkat ediniz.
Paylaştığınız içeriklerde içeriğin hak sahibi varsa kendisinden izin alınmalı, paylaşılan görsellerde bir kimse varsa görsel, o kişinin izni dahilinde paylaşılmalı.
Emniyet ve güvenliği üst düzeyde tutmak kullanıcıların elindedir, GaziantepUniversitesi.com sitesi elinden geleni yaparak kullanıcılara güvenli ve temiz bir ortam sunmakta, önemli olan özel bilgilerinizi şifreleme ile korumaktadır.
Kullanıcılar kart bilgisi, kimlik numarası veya detaylı adres bilgisini hiçkimse ile paylaşmamalıdır.
Size yardımcı olmak maksadı ile sizden bilgi isteyenlere itimat etmeyiniz, kendisini yönetici olarak tanıtan kişilere hiçbir bilgi vermeyiniz, GaziantepUniversitesi.com sitesi sizden hiçbir zaman kart numarası, şifre veya kimlik numarası istemez.
Diğer kullanıcılarımız ile irtibat kurarken rahatsız edici bir tavır içerisinde olmamanız gerekir. İrtibat kurabilmek için arkadaş olarak eklemeniz gerekmektedir, eklemek istediğiniz kullanıcı isteğinizi kabul etmez ise ısrarcı olmamanız gerekir.
İçerik paylaşırken diğer kullanıcıların haklarını korumanız gerekmektedir, başkalarına ait hakları veya yasaları ihlal eden herhangi bir içerik paylaşmamalısınız, Kullanıcı sözleşmesinde belirtildiği gibi tüm sorumluluk paylaşana aittir.
Kullanıcılarımızın mülkiyet haklarını korumak için şikayet et seçenekleri kullanmaktayız, kullanıcı profillerinden veya paylaşımların sağ üst kısmından şikayet et seçeneği bize bildirebilirsiniz.
Aynı zamanda uygunsuz gördüğünüz paylaşım ve yayın içeriklerini şikayet edebilirsiniz, çok sayıda şikayet alan yayın ve paylaşımlar herkese açık gösterimden kaldırılır, sonrasında değerlendirilip gerekli görüldüğünde profilinden silinir.
Kuralları ihlal eden içerik paylaşımı yapan ve çok sayıda şikayet alan kullanıcıların hesapları incelenir, gerekli gördüğümüzde hesapları kapatılır.
Rahatsız eden bir kullanıcı ile karşılaşırsanız engelleyebilirsiniz, profilinizi, yayınlarınızı ve paylaşımlarınızı göremez.
Merak ettiklerinizi yardım bölümünde ilgili başlıklar altında bulabilirsiniz, duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

GaziantepUniversitesi.com © 2017